Huragan

29.09.2014

ATS WOJBÓRZ - HURAGAN BOŻKÓW 1:2 (0:1)
(17"Victor" - 78' Ł. Kurasz, 80' P. Fornal)

W dzisiejszym meczu szóstej kolejki Huragan Bożków pojechał na ciężki teren do Wojborza, gdzie zmierzył się z tamtejszym ATS-em. Bożkowianie po raz kolejny,czyli piąty z rzędu odnieśli zwycięstwo 2:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Łukasz Kurasz, który trafił w samo okienko oraz trzy punkty zapewnił Paweł Fornal z rzutu wolnego. gospodarze na prowadzenie wyszli po rzucie karnym,a strzelcem okazał się "Victor".

Zapraszam do pełnej relacji z meczu minuta po minucie:

2' Już na samym początku Huragan mógł objąć prowadzenie. W sytuacji sam na sam po ładnej akcji znalazł się Kamil Potaczek, lecz jego strzał obronił bramkarz gospodarzy.

5' Bramkę z 18 metrów zwoleja zdobywa Patryk Ptaszkiewicz, lecz sędzia główny zagwizdałpozycję spaloną nie biorącego w udziału w akcji Łukasza Kurasza.

7' Po raz kolejny Ptaszkiewicz oddaje strzał z dystansu. Tym razem bramkarz nie daje się zaskoczyć.

8' W dobrej sytuacji znalazł się Łukasz Kurasz. Jego strzał z głowy był jednak nie celny.

10' Tym razem Andrzej Cyngiel strzałem z główkinie zdołał pokonać bramkarza ATS-u.

11' - 16' Gra toczy się głównie w środkowej części boiska. Dużo walki i agresji ze strony gospodarzy. Zawodnicy ATS-u walczą o każdy kawałek boiska.

17' Zła kontra Huraganu się mści. Po drugiej stronie boiska zawodnik z Wojborza trafia w rękę naszego obrońce Wojtka Wojtkowiaka, a sędzia główny zdecydowanie wskazuje na 11 metr. Bramkę zdobywa "Victor", który nie daje szans KrzysztofowiSawickiemu. ATS - HURAGAN 1:0

18' - 20' Zawodnicy ATS-u po raz kolejny zagrażają bramce Huraganu Bożków. Uderzenie głową jednego z zawodników gospodarzy broni Sawa. Następnie pewnie piąstkuje po rzucie rożnym.

21' Rzut wolny dla Huraganu. Wykonuje Kurasz, lecz bramkarz ATS-u pewnie piąstkuje na rzut rożny.

22' Groźną kontrę przeprowadza Wojbórz, lecz nasza obrona zachowuje zimną krew.

23' - 25' Wyrównana gra w środkowej części boiska.

26' Bardzo nie celny strzał kolanem oddaje Andrzej Cyngiel.

28' W dobrej sytuacji znalazł się Mateusz Curlej, lecz bramkarz gospodarzy pewnie broni mocny strzał.

30' Andrzej Cyngiel dostaje żółtą kartkę za przepychanki, a zawodnik ATS-u za faul właśnie na nim.

31' Niecelny strzał Ptaszkiewicza obok bramki.

32' - 37' Twardagra gospodarzy wybija bożkowian z rytmu.

38' Zmiana w Huraganie. Na boisku pojawia się Dawid Dudzik, który zmienia Andrzeja Cyngla.

39' Mocny strzałz dystansu oddaje Marcin Małyszka, lecz bramkarz ATS-u po raz kolejny nie daje się zaskoczyć.

40' - 43' Gra na czas i zwłokę zawodników z Wojborza.

44' Bardzo groźna sytuacja ATS-u po rzucie wolnym.

45' Sędzia nie dolicza nawet minuty. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:0 dla ATS-u Wojbórz.

46' - 50' Walka w środkowej części boiska.

51' Żółta kartka dla Michała Kurasza za faul przed szesnastym metrem.

53' Groźnie strzela Kamil Potaczek.

54' - 57' Okres tzw. "kopaniny" - piłki ciągle lądują po za boiskiem. Jak nie w szczerym polu to gdzieś daleko za drogą.

58' Żółta kartka dla Wojtka Wojtkowiaka.

59' - 65' Wieje nudą, lecz walki nie brakuje. Gra na czas zawodników z Wojborza powoli denerwuje piłkarzy z Bożkowa.

66' Dawid Dudzik w sytuacji sam na sam. Bramkarz nie daje się zaskoczyć.

68' Na boisku pojawia się Paweł Fornal, który zmienia Kamila Potaczka.

69' Minutę później sam na sam tym razem jest Marcin Małyszka, lecz jego strzał jest za słaby by pokonac świetnie broniącego w całym spotkaniu bramkarza gospodarzy.

70' Zawodnik z Wojborza byłby w sytuacji jeden na jeden, lecz źle sobie przyjął piłkę.

71' - 73' Bożkowianie śmielej atakują. Dostają wiatr w żagle.

74' Strzał z ostrego kąta broni Krzysztof Sawicki.

75' Zmiana - Łukasz Tomasik out, Mateusz Jówkoin.

76' - 77' Groźne akcje bożkowian są rozbijane przez defensywę gospodarzy.

78' GOL Łukasz Kurasza, który wykorzystuje podanie Patryka Ptaszkiewicza i pięknym strzałem pod poprzeczkę w samo okienko nie daje szans goalkeeperowi ATS-u. Mamy remis !

79' Huragan Bożków co raz lepiej atakuje i zbliża się groźnie do bramki.

80' Faulowany Paweł Fornal w rogu pola karnego. Poszkodowany pewnie wykorzystuje rzut wolny, a bezpańska piłka znajduje drogę do bramki. Wygrywamy 1:2 !!!

81' - 84' Tym razem to bożkowianom się nie spieszy.

85' Fantastyczna interwencja bramkarza po strzale Pawła Fornala.

86' - 87' Piłka pomija drugą linię z obydwu stron.

88' Za dobrze grającego w tym meczu Patryka Ptaszkiewicza wchodzi Jarosław Domański.

90' Druga żółta kartka, a w konsekwencji czerwona dla zawodnika z Wojborza po faulu na Marcinie Małyszce.

90' Sędzia dolicza trzy minuty.

93' Koniec spotkania. Huragan Bożków wygrywa kolejny mecz 2:1 !!!

Reasumując spotkanie to jednoznacznie można stwierdzić, że był to jeden z cięższych meczy. Mnóstwo zmarnowanych sytuacji dawało się mocno we znaki zawodnikom z Bożkowa. Gra była nerwowa i szarpana. Ciężko było cokolwiek skonstruować. Twarda i agresywna gra gospodarzy wybijała całkowiciezespół Piotra Guji, lecz po raz kolejny pokazaliśmy charyzmę, zaangażowanie i wiarę w zwycięstwo. Ciężka praca przynosi obfity owoc, który mamy w postaci 15 punktów. Gratulacje dla całej drużyny i trenera. W spotkaniu zabrakło kilku podstawowych zawodników: Arkadiusza Zientala, Marcina Bytomskiego, Adama Serafinowicza orazArtura Wiśniewskiego. W siódmej kolejce zagramy z Wambierzyckim Ludowym Klubem Sportowym.

SKŁAD: Sawicki - Wojtkowiak (c), Norek, Małyszka, M. Kurasz - Ł. Kurasz, Curlej, Tomasik, Ptaszkiewicz - Potaczek, Cyngiel.

38' Dudzik ---> Cyngiel
68' Fornal ---> Potaczek
75' Jówko ---> Tomasik
88' Domański ---> Ptaszkiewicz