Warta Śrem
Warta Śrem

Mateusz Skrzypczak

10.05.2015

W kolejnym spotkaniu naszym przeciwnikiem była Warta Śrem. Nasi zawodnicy wyszli na pierwszą połowę zmotywowani i pewni swoich umiejętności, co przedstawili w pierwszej połowie, gdzie dominowaliśmy. Pierwszą bramkę już w 2 minucie strzelił Filip Wittmann wykorzystując błąd bramkarza, który wypuścił piłkę, po chwili wyrównała Warta ładnym strzałem z dystansu. To jednak nie podłamało naszych zawodników, którzy walczyli jak równy z równym i strzelili 2 bramki. Do przerwy wynik 3:1 dla Kotwicy.
Druga połowa to początkowo dominacja drużyny gości, którzy nie mieli nic do stracenia. W około 5 minut po rozpoczęciu drugiej połowy Warta doprowadza do remisu 3:3, nasi zawodnicy wyglądają na trochę podłamanych. Roszady w składzie były konieczne. Przez kolejne 10 minut meczu walka trwa w środku pola, gdzie i zawodnicy Warty i Kotwicy mają sytuacje bramkowe jednak ich nie wykorzystują. Dopiero bramka strzelona przez Macieja Wiatra po udanej kontrze i strzale zza pola karnego daje ponownie Kotwicy prowadzenie.
Po tej bramce mecz wyraźnie się otworzył, zawodnicy Warty próbowali doprowadzić do remisu, Kotwicę ratuje słupek i poprzeczka oraz dobre interwencje bramkarza w tym meczu - Bartosza Marcinkowskiego.
Po tych sytuacjach drużyny przyjezdnej zawodnicy Kotwicy przeprowadzają jedną skuteczną kontrę, po której Maciej Wiatr strzela 3 bramkę w tym meczu, a po chwili kolejną 4 bramkę i pieczętuje zwycięstwo oraz zdobyte 3 punkty w tym meczu.
Podsumowując, spotkanie z Wartą można zaliczyć do udanych, bardzo ładna gra naszej drużyny w pierwszej połowie oraz drugiej części drugiej połowy, jednak szkoda chwilowego przestoju zaraz po przerwie. Punkty cieszą, jak i skuteczność naszych zawodników, oby tak dalej !!