AZS UW Darkomp Wilanów Gospodarze

Karolina Kołodziejczyk Kierownik drużyny

Admin Admin

24.08.2015

W inauguracyjnym meczu sezonu 2015/2016 piłkarki AZS Uniwersytetu Warszawskiego podejmowały UMKS Zgierz. Pojedynki między tymi zespołami zawsze były zacięte i kosztowały zawodniczki dużo zdrowia. Szybko, bo już w 2 minucie spotkania zdobyta bramka ustawiła mecz. Aleksandra Orzechowska uderzyła z dystansu, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki. Po kilku minutach przyjezdne otrząsnęły się i stworzyły kilka groźnych sytuacji. Akademiczki również konstruowały akcje ofensywne, jednak nie potrafiły pokonać bramkarki przyjezdnych. Dopiero w 34 minucie spotkania po podaniu, debiutującej w oficjalnym meczu o stawkę, Agnieszki Rybickiej pięknym uderzeniem z dystansu popisała się Marta Walczak. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę przyjezdne mogły zdobyć kontaktowego gola, ale świetnie zachowała się rozgrywająca bardzo dobre zawody Aleksandra Orzechowska, która wybiła piłkę z linii bramkowej. Po przerwie Akademiczki przeważały, jednak z ich przewagi niewiele wynikało. Dopiero w 70 minucie spotkania po odbiorze Doroty Wierzbickiej i świetnym zgraniu dobrze dysponowanej Marty Walczak do siatki trafiła Marlena Smolińska. Smolińska zrehabilitowała się tym samym za kilka wcześniejszych nie wykorzystanych sam na sam. W końcówce po podaniu Trzcińskiej okazję na gola miała Wierzbicka, jednak mocny strzał na rzut rożny sparowała bramkarka gości. W tym spotkaniu ligowe debiuty zaliczyły: wychowanka, szesnastoletnia Agnieszka Rybicka, która zaliczyła asystę przy golu Marty Walczak oraz pozyskana ze KKP Stomil VISACOM Olsztyn w letnim okienku transferowym – Adrianna Kozerska. Akademiczki Sezon ligowy rozpoczęły od kompletu punktów, jednak aby walczyć o cenne trzy oczka z najlepszymi przed nimi jeszcze dużo pracy. Swoją wygraną gospodynie dedykują małej Olivii, niedawno narodzonej córeczce naszej zawodniczki Natalii Żochowskiej (Libero). Gratulujemy rodzicom!