Błażej Sitko Trener
Brak zawodników

LUKE123

28.10.2015

Po bardzo dobrej grze i zwycięstwie w Wodzisławiu Śląskim z SWD 4:1(2:1), Darborki wraz z rezerwami AZS PWSZ Wałbrzych współ liderują w 2 lidze -śląskiej!!! Przed meczem obie drużyny dzieliły zaledwie 3pkt w ligowej tabeli i wydawało się ,że nie będzie to łatwa przeprawa dla naszej drużyny. Ale stało się inaczej Darborki zagrały bardzo dobre spotkanie i zasłużenie przywiozły ze śląska 3pkt.

Od początku spotkania Darborki ruszyły do ataku i już w pierwszej akcji Klaudia Kurosz staje przed szansą na strzelenie bramki jednak naciskana przez obrończynie miejscowych trafia w bramkarza. Następna akcja w 4' przynosi już prowadzenie dla Darborek, akcja lewą stroną Klaudia Kurosz podaje na środek do Pauliny Leśniak, która płaskim strzałem w lewy róg bramki SWD wyprowadza nasz zespół na prowadzenie 1:0. Po stracie bramki gospodarze chcą szybko odrobić straty jednak dwie dobre interwencje Katarzyny Kowalskiej zażegnały niebezpieczeństwu. W 15' mamy wolnego pod polem karnym miejscowych, piłka po strzale Pauliny Leśniak mija lewe spojenie.Siedem minut później jeden z nielicznych błędów Kowalskiej mógł skończyć się stratą bramki,Kasia straciła piłkę przed naszym polem karnym na nasze szczęście przeciwniczka trafia w boczną siatkę bramki.W 31' Wodzisławianki zaczynają przeważać na murawie najpierw trafiają w poprzeczkę za chwilę dobitka i piłka przechodzi obok lewego słupka.Nie minęło pięć minut a SWD ma wolnego po którym pewną interwencją popisuje się Paulina Król. Ta przewaga gospodarzy wreszcie przynosi im wyrównanie w 37' przeprowadzają kontrę prawą podanie w naszą szesnastkę do Agnieszki Gałuszki,która pokonuje naszą bramkarkę.Darborki szybko się otrząsają po straconej bramce i 43'ponownie wychodzą na prowadzenie, szybka akcja środkiem boiska Paulina Leśniak podała do wychodzącej na czystą pozycję Klaudię Kurosz ta pociągnęła dwa ,trzy metry i strzałem w lewe okienko pokonuje wybiegającą miejscową bramkarkę.Ta bramka uspokoiła szeregi naszego zespołu i na przerwę schodzimy z jednobramkową przewagą.

Druga połowa to już dominacja naszej drużyny, przeciwniczki nie mogły sobie poradzić z dobrze grającą naszą obroną, która przejmowała przeciwnika tuż za linią środkową boiska zwężając pole gry SWD.Pierwszą groźną sytuację mamy w 57'Patrycja Figiela strzela z wolnego bramkarka Aleksandra Aniśko nie utrzymuje piłki dobitka i kolejna dobra interwencja golikiperki.W 72' akcja Pauliny Leśniak i Klaudii Kurosz po której strzale piłkę bramkarka wybija na róg.Do piłki podchodzi Monika Garbacz idealnie wrzuca w pole karne na Patrycję Figielę ta jednak mija się z piłką na szczęście w odpowiednim miejscu znalazła się Katarzyna Kowalska ,która mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższa na 3:1.W odpowiedzi SWD strzela z wolnego jednak piłka przelatuje nad naszą bramką.Jednak ostatnie słowo należy do Darborek w 75 Paulina Leśniak wypuszcza na czystą pozycję Klaudię Kurosz , ,,Zakwas" nie marnuje takiej sytuacji będąc sam na sam z bramkarką pakuje piłkę do siatki.Pod koniec meczu trener Miśkiewicz daje pograć całej pozostałej ławce rezerwowej i w doliczonym czasie szanse na bramkę ma Ania Mazanka ,która chwilę po wejściu mogła pokusić się o gola ale po jej mocnym strzale piłka ląduje na poprzeczce.