Gwiazda - DominiXus Toruń - UKS Tęcza Bydgoszcz

Mikołaj Ludka Drugi trener

Gwiazda Toruń

31.10.2015

Pierwsze od ponad dekady "Derby Pomorza" piłkarek nożnych (wiosna 2005 - mecz II ligi wielkopolskiej TKP Toruń vs Brda Bydgoszcz). Tego nie można było przegrać.
Plan wykonany w 50%, bowiem na przerwę powinniśmy schodzić z co najmniej trzybramkową zaliczką.
Spotkanie od początku toczyło się pod nasze dyktando i w okolicach pola karnego bydgoszczanek. Sytuacji było co niemiara, jednak albo zabrakło zimnej krwi w rozegraniu, albo bramkarka rywalek była na posterunku. Atakował środek, atakowały oba skrzydła, bramka nie padała. Jednak sam styl gry mógł momentami cieszyć oko nawet wybrednego kibica, a w naszym zespole nie było słabych punktów.
Bramki padły po przerwie. Pierwsze trafienie zaliczyła świetna dziś Madzia, posyłając potężną bombę zza linii szesnastki. Następnie Bukoś z rzutu wolnego zagrała przed pole karne. Tam piłkę przejęła Ewka, dograła idealnie do Judyty, która zdobyła swą piątą w tym sezonie bramkę. Pod koniec spotkania wreszcie na strzał z daleka zdecydowała się Michalina, zdobywając trzeciego gola w tym meczu.
W końcówce jedyną groźną akcję przeprowadziły przyjezdne, jednak Zuzka dalekim wybiegnięciem z bramki uratowała czyste konto.
Brawo dziewczyny za ten mecz! Zagrałyście bardzo dojrzale.