AKF Ślonsk
AKF Ślonsk

Mc Kalyka

03.02.2016

Obrońca tytułu i przed tą kolejka niepokonany zespół 1920 Bytom podejmował AKF Ślonsk. 1920 Bytom ostatnią porażkę zanotował 30 stycznia 2015 roku w spotkaniu z Mojawoda+, następnie nie przegrał w 20 meczów (2 remisy i 18 zwycięstw). W środę AKF zagrał chyba najlepsze spotkanie jak do tej pory w lidze prowadzać od początku spotkania. Po pierwszej połowie prowadzili 2:1. Pamiętając poprzednie mecze 1920 Bytom przewaga ta nie gwarantowała niczego. W drugiej połowie 1920 Bytom starał się doprowadzić do remisu jednak szczelnie grająca obrona i dobrze spisujący się bramkarza AKF nie pozwolili strzelić sobie bramki. Decydujący o wyniki był czas pomiędzy 30-35minuta. Najpierw na 3:1 podwyższyli AKF, szybko w 33 minucie odpowiedział 1920 Bytom. Jednak dwa kardynalne błędy w obronie w 35 minucie dały AKF przewagę trzech bramek. Przewagi tej nie oddali oni do końca wygrywając zasłużenie 5:2. Dzięki temu zwycięstwu AKF ma szansę włączyć się do walki o pierwsze miejsce w lidze. Ma obecnie 4 punkty straty ale w zanadrzu jeden mecz zaległy.