roster.substituted.change 60'

Sobierajczyk Łukasz Trener

Piotr Kościelny

01.05.2016

Sokół Chwaliszew w meczu 13 kolejki sezonu 2015/2016 przegrał na własnym boisku z Żakami Taczanów 1:2...

Od początku mecz wyglądał bardzo nerwowo. Żadna z drużyn nie umiała utrzymać się dłużej przy piłce. Gra polegała bardziej na próbach grania długimi podaniami od obrońcy do napastnika co nie dawało żadnych efektów. W 13 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i złym wyjściu z bramki bramkarza Sokoła goście zdobyli pierwszą bramkę. W 18 minucie po kolejnym błędzie naszych zawodników goście podwyższyli na 0:2. Sokół w pierwszej połowie wyglądał bardzo słabo i nie stworzył żadnej dogodnej sytuacji.

W drugiej połowie nasi zawodnicy zaczęli więcej atakować. Lepiej wyglądała gra krótkimi podaniami. Stworzyli też kilka okazji do zdobycia bramki. Po strzale Karola Rosika piłka trafiła w słupek. Pod uderzeniu z rzutu wolnego Sławomira Junika piłka zatrzymała się na poprzeczce. W 78 minucie bo ładnej akcji i podaniu Karola Rosika bramkę na 1:2 zdobyła dla Sokoła Mateusz Śliwiński. Później okazję mógł mieć jeszcze Dariusz Fąferko, ale został uprzedzony przez bramkarza gości.

W następnej kolejce Sokół zmierzy się na wyjeździe z Tarchalanką Tarchały Wielkie. mecz odbędzie się 8 maja 2016 r. o godz.16.00