60'

Maciej Wrona Trener

Krzysztof Zawadzki

26.08.2014

Mecz MKS Parasol z Polarem Wrocław na wniosek gospodarzy odbył się nietypowo, bo w czwartkowe późne popołudnie. Mecz z potencjalnie słabszym przeciwnikiem po raz kolejny kończymy wygraną tylko jedną bramką a wypadałoby taką przewagę nad rywalem przypieczętować bardziej zdecydowanie. Być może w pełnym składzie to zwycięstwo byłoby bardziej przekonujące. Głównym założeniem na ten mecz było szanowanie piłki w ataku, świadome i dokładne jej zagrywanie tak, aby akcje składały się z większej ilości podań. Długimi momentami wyglądało to dobrze, choć jeszcze zbyt wiele z tych podań kluczowych nie dochodziło do adresata a kilkukrotnie zagraliśmy wręcz odwrotnie od założeń jakie były przekazane na odprawie. Przed nami ostatnie dwa mecze i liczę na to, że zaangażowanie i wysiłek włożony na boisku będzie jeszcze większy bo rywal (FC Academy) może nas zaskoczyć składem. Mecz ze Śląskiem gramy w piątek - godzina jeszcze zostanie podana (prawdopodobnie 18.00).

Relacja szczegółowa

I połowa:

3 min - pierwsza nasza groźna akcja: po wrzutce Konrada Peszko obrońca niedokładnie wybija piłkę, PatrykBodych wyprzedza obrońcę, w kierunku któregozmierzała wybita piłka i ostro dogrywa wzdłuż bramki - niestety piłka mija i obrońców i naszych zawodników

5 min - dynamiczna akcja Konrada Peszko, który "wchodzi" pomiędzy trzech obrońców jednak wzięty w kleszcze nie zdołał oddać strzału

16 min - przez długi fragment meczu niby przeważamy, dłużej utrzymujemy się przy piłce, ale nie potrafimy stworzyć żadnej dogodnej sytuacji podbramkowej, akcje kończą się zwykle mało dokładnym podaniem czasem dobrą interwencją obrońców a czasem nawet faulem. Dopiero "firmowe" zagranie Patryka Bodycha i Kuba Zawadzki zostaje wypuszczony prostopadłą piłką, strzał w krótki róg mija jednak bramkę rywali

19 min GOOOL PARASOL!!!- dwie akcje pod rząd Łukasza Mroza, najpierw dochodzi do niego niezbyt dokładne podanie Krzysia Świenca i uderza z pierwszej piłki obok bramki. Informacja "Łukasz szanuj piłkę" po chwili zostaje wykonana perfekcyjnie: błąd obrońców przy wyprowadzaniu piłki, Łukasz zabiera się z nią w kierunku bramki i zejściem do środka przed atakującym obrońcą przygotowuje sobie pozycję do strzału - wykończenie perfekcyjne i piłka ląduje w okienku bramki Polaru. 1:0.

22 min - dobrze zapowiadająca się akcja, w której Patryk Bodych wypuszcza prostopadłym podaniem Łukasza Mroza zostaje przerwana przez sędziego - nawet z tak ustawionej kamery widać wyraźnie, że niesłusznie,co zresztą zauważył również "na żywo" operator:)

28 min - akcja naszej drużyny zakończona strzałem na bramkę -niestety poza kadrem:(

II połowa

32 min - podanie Krzysia Świenca do Piotrka Kopcia i ładne uderzenie Piotrka - bramkarz świetną paradą zbija piłkę na rzut rożny.

33 min - mija zaledwie minuta i po minięciu dwóch obrońców na strzał z dystansu z lewej nogi decyduje się Patryk Bodych - do szczęścia zabrakło niewiele

33 min - jeszcze w tej samej minucie Polar przeprowadza pierwszą akcję w meczu zakończoną strzałem na bramkę - początek przypadkowy bo piłka zostaje w nietypowy sposób zagrana przez jednego z zawodników a drugi z rywali zakłada Arkowi Michalakowi piłkarskie "sombrero" i uderza na bramkę. Na miejscu jest jednak Arek Mikołąjczyk.

35 min - bardzo ładna indywidualna akcja Patryka Bodycha, który ucieka obrońcy do linii końcowej i mija go ścinając wzdłuż linii w kierunku bramki, następnie wykłada piłkę Radziowi Kusiakowi - uderzenie z lewej nogi z niespełna 5 m ląduje jednak na poprzeczce

37 min - GOOOL PARASOL!!! kolejne świetne podanie Patryka Bodycha między dwoma obrońcami do Piotrka Kopcia - spokojne wykończenie uderzeniem obok bramkarza daje nam dwubramkowe prowadzenie. 2:0.

39 min - po małej dekoncentracji podczas której Polar przeprowadził groźnie zapowiadającą się akcję w porę jednak przerwaną przez powracających obrońców mamy kolejną szansę na zdobycie bramki - przerzut Konrada Peszko do Kuby Z. wyjściem z bramki przecina bramkarz w ten sposób, że piłka spada pod nogi Piotrka Kopcia, próba lobowania bramkarza jednak za mało precyzyjna

41 min - szansa gospodarzy - błąd przy wyprowadzeniu piłki Radzia Kusiaka i dobre wymiana podań powoduje, że napastnik znajduje się w dobrej pozycji do oddania strzału. W ostatniej chwili sytuację ratuje Błażej Świątko

49 min - faul (mocno kontrowersyjny) przed naszym polem karnym i rywale mają rzut wolny z dogodnej pozycji. Strzał pod poprzeczkę Arek Mikołajczyk wybija na rzut rożny

53 min - kolejny rzut wolny (tym razem prawidłowo odgwizdany) dla Polaru, strzał z ok 20 m nie powinien sprawić problemów bramkarzowi, ale ląduje na poprzeczce naszej bramki

54 min - GOL Polar! dekoncentracja Arka Mikołajczyka, który dwukrotnie bardzo niedokładnie (żeby nie powiedzieć niechlujnie) podaje raz Filipowi Karysiowi, a po jego odegraniu w drugą stronę do Wiktor Kiejna, który nie może opanować tak podanej piłki. Z takiego zagrania przeciwnicy mają rzut rożny a paraliż ogarnia pół drużyny. Piłkę jeszcze na przedpole wybija głową Błażej, jednak później spóźniony w blokowaniu uderzenia Krzysiu, Patryk, mija się z piłką a Filip i Arek pozostają nadal nieruchomo w tym paraliżu, więc piłka wpada tuż przy słupku do bramki... 2:1

60 min - ostatnie sekundy, ostatnia akcja i atakujemy piątką przeciwko 2 obrońców i dwójce powracających - zagranie Oskara Woźnego do Łukasza Mroza jest niedokładne i Łukasz musi gonić piłkę w kierunku linii końcowej, po przyjęciu zagrywa do Patryka Bodycha - uderzenie mocne, ale niestety ponad bramką.