Unia Polska Cerekiew Gospodarze

Ryszard Szewior Kierownik drużyny

REDAKCJA

14.05.2016

Wreszcie nadszedł ten dzień,kiedy komplet punktów zgarnęli nasi oldboje,którym ostatnio nie wiodło się najlepiej.Dzisiaj na własnym boisku podejmowali wyżej notowany zespół z Prusinowic,ale dzięki dobrej i rozważnej grze udało się nam zwyciężyć,jednak ten mecz nie należał do łatwych,bo goście walczyli praktycznie od początku do ostatniego gwiazdka sędziego i mieli przewagę w tym spotkaniu jednak nie potrafili tego przełożyć na zdobywanie bramek.

Unia wykonała swój plan i wykorzystała sytuacje,które stworzyła...najpierw już na początku meczu do bramki trafił Paweł Wciseł,potem przez długi czas gra była dość wyrównana z postawieniem na ekipę z Prusinowic,ale do przerwy prowadziliśmy 1-0.

Po zmianie stron nadal graliśmy "z głową" ale z biegiem czasu Afga naciskała co raz to bardziej,i to też wiązało się z tym,że przyjezdni otwierali się i zostawali 2-3 obrońcami z tyłu.Po serii niewykorzystanych sytuacji,Unia przeprowadza świetną składną akcję po której do siatki trafia Grzegorz Szumierz i jest 2-0!

I kiedy do końca meczu pozostało 15 min zrobiło się naprawdę gorąco..tym bardziej,że goście zdobyli kontaktowego gola i zepchnęli nas do linii obrony..to cud,że potrafiliśmy się obronić i nie straciliśmy gola.Zgodnie przyznajmy,że kosztowało to nasz zespół sporo sił,ale wytrwaliśmy i wygraliśmy - to jest najważniejsze!

BRAWO DLA CAŁEJ DRUŻYNY,KTÓRA MOŻE DZIĘKI TEMU ZWYCIĘSTWU NABIERZE WIARY W SWOJE UMIEJĘTNOŚCI I MOŻLIWOŚCI!

UNIA 2-1 AGFA!

SĘDZIA: JAN WĘGRZYN