Ruch Steblów Gospodarze

Ryszard Kasperski Trener

REDAKCJA

05.09.2016

W meczu 3 kolejki Unia Polska Cerekiew w wyjazdowym meczu derbowym podejmowała Ruch Steblów.Mecz,który rządzi się swoimi prawami co prawda wygraliśmy,ale mając tyle sytuacji,których nie wykorzystaliśmy można tylko się zastanawiać co jest tego powodem.Ostatecznie wyszarpaliśmy zwycięstwo trafiając do siatki rywali w ostatnich 20 minutach. To miał być spokojny mecz..który mieliśmy wygrać bez większych problemów,ale wydarzenia na boisku pokazały,że wcale tak nie było.Pomimo tego,że mieliśmy przewagę.Od samego początku naciskaliśmy ekipe Ruchu stwarzając mnóstwo okazji pod ich bramką...Niestety to co wyprawiali nasi zawodnicy pod bramką rywali prosiło się o pomstę do nieba.Za wszelką chcieliśmy wejść z piłką do bramki gospodarzy,bijąc jednocześnie głową w mur. I tak praktycznie za każdym razem...czy to po stworzonej akcji,czy po dośrodkowaniach...wszystko paliło na panewce.Brak pomysłu w naszym wykonaniu. Miejscowi stworzyli może 2-3 sytuację pod bramką broniącego pierwszy raz Patryka Moj,który zaliczył bardzo dobre zawody pod nieobecność Waldka Czernera i Rafała Konska. Unia walczyła,atakowała i dopiero w 71 min po zamieszaniu podbramkowym w odpowiednim miejscu znalazł się Marek Kupka,który posłał piłkę do siatki 0-1 i wreszcie można by dodać! Szybko poszliśmy za ciosem i w 76 min Kamil Cur świetnie dośrodkowuje piłkę w pole karne wprost na głowę Romka Frończyńskiego,a ten posyła piłkę do bramki 0-2 i nastąpiło przełamanie! Do samego końca kontrolowaliśmy przebieg meczu,który wygraliśmy. Derby,które bez dwóch zdań wygraliśmy zasłużenie,chociaż wynik tego spotkania powinien być znacznie wyższy to jednak cieszymy się z 3 pkt,które są na wagę złota! Panowie nadal musimy pracować nad skutecznością i prawidłowym wykańczaniem sytuacji podbramkowych...

Cieszy wygrana,cieszy dobra frekwencja, i zaangażowanie zespołu - BRAWO!

RUCH 0-2 UNIA

PS: TRENING W CZWARTEK GODZ 17:30!!!!

ZA TYDZIEŃ UNIA PAUZUJE - MOŻLIWE,ŻE ZAGRAMY SPARING - SZCZEGÓŁY NIEBAWEM.