Widzów: 30

Jan Wrona Trener

Marek Zatorski

20.03.2017

Szczęśliwa wygrana Czarnych Lwówek Śląski na rozpoczęcie wiosny w „Okręgówce” - KURIER LWÓWECKI

19 marca 201719 marca 2017 admin

Aktualizacja artykułu – dodane zostały wyniki meczów 15 kolejki i tabela po 15 kolejkach.

18 marca br. o godz. 14:00 na lwóweckim stadionie Czarni Lwówek Śląski meczem z Hutnikiem Pieńsk, rozpoczęli na wiosnę rozgrywki jeleniogórskiej klasy okręgowej.

W 15 meczu sezonu 2016/2017 Lwówecki Klub Sportowy Czarni wygrał 1:0 (1:0) z Hutnikiem Pieńsk.
O tym, że mecz będzie wyrównany i walka będzie trwała do ostatnich minut gry, mogły świadczyć wyniki obu drużyn w meczach sparingowych oraz ich obecna lokata w tabeli klasy okręgowej.
Czarni tak jaki pisaliśmy zagrali w tym meczu w bardzo odmłodzony składzie, w którym dominowali juniorzy. Na murawę w drużynie Czarnych Lwówek Śląski wybiegli: Dawid Podskarbi (bramkarz), Patryk Szatkowski, Mateusz Suchecki, Zdzisław Mankiewicz, Aleks Leszczyński (obrońcy), Ireneusz Grabkowski, Rafał Raginia, Artur Nakielski, Dawid Duś (pomocnicy), Jakub Jarosz i Grzegorz Skwara (napastnicy).
Czarni mecz rozpoczęli z nastawieniem wygrania tego meczu, a na pewno nie przegrania. Również goście z Pieńska chcieli ten mecz wygrać lub zremisować. Obie drużyny atakowały bramkę przeciwnika. Piłkarze Hutnika, co prawda dwukrotnie strzelili w 11 i 13 minucie bramki, ale sędzia nie uznał ich, ponieważ zostały strzelone ze spalonych. Po kilku minutach jeden z kliku ataków lwóweckich piłkarzy, zakończył się strzeleniem gola w 16 minucie przez Rafała Raginię. Środkowy pomocnik Czarnych Lwówek Śląski obecnie jest najskuteczniejszym zawodnikiem tej wiosny, w dwóch sparingach strzelił 4 gole.
Po zdobyciu bramki gospodarze oddali inicjatywę gościom, którzy kilkakrotnie groźnie atakowali bramkę Dawida Podskarbiego. Lwówecki bramkarz bronił strzały przeciwników z bliskiej i dalszej odległości. W tym czasie Czarni tylko dwa razy zaatakowali bramkę Hutnika. W 41 minucie bramkarz Czarnych, Dawid Podskarbi faulował na polu karnym piłkarza z Pieńska. Sędzia podyktował rzut karny, który nie wykorzystał piłkarz Hutnika, strzelając obok słupka.
Po przerwie w drużynie Czarni Lwówek Śląski nastąpiły 2 zmiany: z boiska zeszli kontuzjowany Jakub Jarosz oraz Artur Nakielski. Od początku II połowy meczu Czarni atakowali bramkę Hutnika, ale zdecydowana większość strzałów lwówczan była niecelna lub zablokowana przez piłkarzy z Pieńska. W 72 minucie zawodnik Hutnika Pieńsk został ukarany żółtą kartką za faul. W końcowych 15 minutach meczu coraz częściej atakowali goście, oddając kilka celnych strzałów, które bronił, bardzo dobrze dziś dysponowany, bramkarz Czarnych.
Po końcowym gwizdku sędziego zapanowała radość wśród lwóweckich piłkarzy i kibiców. Wygranie meczu i zdobycie 3 punktów, Czarni Lwówek Śląski zawdzięczają swojemu zaangażowaniu i szczęściu w grze na boisku. Bohaterami meczu można uznać bramkarza Dawida Podskarbi i strzelca gola Rafała Raginię.

Czarni Lwówek Śląski po 15 meczach sezonu 2016//2017 zajmują 13 miejsce (ostatnie) w tabeli jeleniogórskiej klasy okręgowej. Piłkarze z Lwówka Śląskiego zdobyli 8 punktów (2 wygrane, 2 remisy) i mają bilans bramkowy 16-40. Lwówecka drużyna awansowała w tabeli z 15 miejsca, ponieważ z rozgrywek w klasie okręgowej wycofały się drużyny KS Orliki Węgliniec i Piast Dziwiszów. Do drużyny KS Stare Jaroszewice, która zajmuje 12 miejsce (umożliwiające utrzymanie w klasie okręgowej na następny sezon), Czarni Lwówek Śląski tracą tylko 1 punkt.