Dariusz Porbes Trener
Grzegorz Gburczyk Kierownik drużyny

KP Polonia 99

03.09.2017

Wygraliśmy nasze drugie ligowe spotkanie, tym razem naszym rywalem był BKS, przeciwnik nam dobrze znany, grający fizyczną piłkę. Ta drużyna nigdy nam "nie leżała", a mecze z "Budowlanymi" zawsze były ciężkimi przeprawami. Dzisiaj jednak to my byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą, lepiej operującą piłką, stwarzającą więcej sytuacji podbramkowych. Generalnie mecz nie powinien wymknąć się nam spod kontroli. Odezwały się jednak demony z przeszłości i znowu przebrnęliśmy przez nerwową końcówkę. Jednak po kolei. Na BKS od początku wyszliśmy wysokim pressingiem, chcąc jak najszybciej odebrać przeciwnikowi piłkę i wybić go z rytmu.

Wyszliśmy w składzie: Tomas - Chłopecki, Roczyński, Kościecha, Manikowski - Wysocki, Rybacki (80' Andrzejak), Łotoszyński, Andrysiak (55' Stypczyński), Gburczyk - Chruściński.
Ponadto w kadrze: Suski.

Jak wspomnieliśmy, od początku "ułożyliśmy" sobie rywala i kazaliśmy mu grać pod nasze dyktando, to my rozgrywaliśmy piłkę budując akcje atakami pozycyjnymi. Dochodziliśmy do sytuacji sam na sam z bramkarzem BKSu, ale ten dwukrotnie okazywał się lepszy. Gol na 1:0 padł w 20. minucie, po stałym fragmencie gry, który wykonywał Mateusz Wysocki, najwyżej wyskoczył Jakub Kościecha, który głową wyprowadził nas na prowadzenie. Dwie minuty później, również strzałem głową, na 2:0 podwyższył Łukasz Chruścicki po podaniu Oskara Andysiaka. Na przerwę schodziliśmy z dwubramkową przewagą. W drugiej połowie lekko spuściliśmy z tonu, mimo to, po godzinie gry prowadziliśmy już 3:0, dublet ustrzelił Łukasz Chruścicki, trzeba dodać, że asystę zanotował nasz bramkarz - Oskar Tomas po znakomitym wybiciu piłki, tym samym otwierając drogę do bramki naszemu zawodnikowi! Po prostym błędzie naszej defensywy "Budowlani" zdołali strzelić bramkę na 1:3, a w samej końcówce zdobyli nawet gola kontaktowego. To jednak było za mało i to my dopisujemy sobie kolejne 3 punkty. Wyniki pozostałych meczów 3. kolejki ułożyły się tak, że mimo jednego meczu mniej znajdujemy się na pierwszym miejscu w tabeli!

Polonia Bydgoszcz 3:2 (2:0) BKS Bydgoszcz
1:0 - J. Kościecha (M.Wysocki)
2:0 - Łukasz Chruścicki (O. Andrysiak)
3:0 - Łukasz Chruścicki (O. Tomas)
3:1 - Adrian Doliński (BKS)
3:2 - Karol Borowiak (BKS)