90'

Janusz Cygan Trener

Wojtek Nowak

04.08.2014

Sobota, godzina 10:00, zawodnicy zaczynają schodzić się do szatni. Na termometrach temperatura wynosiła już ponad 20 stopni, a zapowiadało się na jeszcze więcej. Nie jest to wymarzona pogoda do gry w piłkę nożną, ale wszyscy skoncentrowani wysłuchali trenera i wyszli na rozgrzewkę. Zmodyfikowana pierwsza jedenastka, równo o godzinie 11:00 wyszła na środek boiska.

Czarni rozpoczęli grę i od początku meczu (tak jak przekazał nam w szatni trener) próbowali zdobyć szybką bramkę. Sokół od pierwszych minut został zepchnięty do rozpaczliwej czasami obrony. Jednak bramka szybko nie padła. Dobrych sytuacji nie wykorzystali Pachura i Wroniak,strzelając w dobrze interweniującego Kożuchowskiego, lub obok bramki. Lecz z perspektywy boiska, bramka była kwestią czasu. I tak było. Jedna z kolejnych akcji. Na lewej stronie pokazuje się będący w ostatnim czasie w bardzo dobrej formie Podziewski, zagrywa prostopadłą piłkę do Wroniaka, a ten mijając Kożuchowskiego uderza do pustej bramki. Do końca pierwszej połowy nie działo się więcej nic ciekawego i sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę.

W niej, nasz trener miał pretensje o nie wymuszone, powtarzane dryblingi iwolną grę. Zarządził również jedną zmianę. W miejsce Wroniaka, wszedł Bernat

Druga połowa nie różniła się dużo od pierwszej części. Czarni byli dłużej przy piłce i mieli więcej sytuacji bramkowych. Dwie, można powiedzieć skopiowane, akcje zakończyły się bramką. Najpierw z prawego skrzydła piłkę dośrodkowuję Bekacz wprost na głowę Pachury, który umieszcza piłkę pod poprzeczkę bramki. Za moment, Michał pokazuje się na boku i zagrywa bardzo dobrą piłkę do Bernata, który uderzeniem głową, w krótki, dolny róg bramkarza, pakuję ją do siatki. Ostatnia bramka to dzieło Bekacza, który otrzymał prostopadłą piłkę od Bernata, w sytuacji sam na sam, uderza na bramkę i piłka od poprzeczki wpada do ,,sieci''. Bardzo ładne trafienie. Chwilę po tym golu, sędzia kończy mecz.

Czarni zasłużenie pokonują na własnym boisku Sokoła Krzywa i już za tydzień rozegrają ostatni mecz w sezonie, podejmując Zagłębie Lubin!