Mirosław Woźnica Trener
Janusz Iłczyk Trener

Kamil Giel

04.08.2019

W meczu I rundy Pucharu Polski Leśnik Kobiór przegrał u siebie z Iskrą Pszczyna 0:2(0:2). W obu bramkach dla gości swój udział mieli Kobiórzanie. Pierwsza bramka dla Iskry padła w 20 minucie. Po zagraniu Mateusza Żelazo, piłkę do bramki wpakował Radosław Rakowski. Drugiego 14 minut później strzelił Tomasz Zawadzki.

03.08.2019.(sobota), 17:00 - Kobiór

Leśnik Kobiór - Iskra Pszczyna 0:2(0:2)

0:1 - Radosław Rakowski, 19 min

0:2 - Tomasz Zawadzki, 33 min

Sędziowali: Marcin Stoń (główny) oraz Michał Świder i Edyta Mazur (asystenci)

Leśnik: Mateusz Kubik - Maksymilian Kloc, Marcin Myszor, Błażej Kozyra, Karol Machalica - Adam Grolik, Rafał Białas, Karol Jakubczyk (68.Adrian Chrobok), Marcin Koterla (46.Krzysztof Jaromin), Patryk Maiczek - Sebastian Suchan.

Rezerwowi: Krzysztof Gruszka.

Trener: Mirosław Woźnica

Iskra: Piotr Kościelny (46.Wojciech Morkisz) - Dawid Szromek, Paweł Zjawiński, Andrzej Żur, Kamil Kułagowski (46.Sławomir Piech), Mateusz Żelazo (46.Mateusz Pławecki), Tomasz Zawadzki (75.Wojciech Pośpiech), Tomasz Cempura, Kamil Komraus, Mateusz Witek (80.Bartosz Gogol), Radosław Rakowski (83.Jakub Borek).

Rezerwowi: -.

Trener: Janusz Iłczyk.

Żółte kartki: -.

Losowanie II rundy odbędzie się w czwartek, 8 sierpnia o godzinie 11:00 w siedzibie Podokręgu Tychy.

RELACJA ZE STRONY ISKRY PSZCZYNA:

Tydzień przed inauguracja ligowych zmagań Iskra rozegrała mecz pierwszej rundy Pucharu Polski Podokręgu Tychy. W starciu ze świeżo upieczoną A-klasową drużyną z Kobióra podopieczni Janusza Iłczyka kontrolowali przebieg meczu i pewnie awansowali do kolejnej fazy.

Wynik otworzył w 20 minucie Rakowski wykorzystując sytuację sam na sam, po długim dograniu przez Żelazę. A 10 minut przed przerwą wynik meczu ustalił Zawadzki, który popisał się ładnym uderzeniem zza linii szesnastego metra.

W drugiej odsłonie goście mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale nie zdołali już zmienić wyniku. Gospodarze z Kobióra momentami nawiązywali walkę, ale w decydujących momentach brakowało zdecydowania, toteż końcowe rozstrzygnięcie nie było zagrożone.