Robert Koszela Przerwanie korzystnej akcji

Krzysztof Urbaniak Trener

REDAKCJA

31.08.2014

W niedzielę o godz 17:00 na boisku w Polskiej Cerekwi odbyła się uroczystość na inaugurację nowego sezonu oraz z okazji powołania nowych sekcji piłkarskich Ts Unia Polska Cerekiew.

Swoją obecnością zaszczycili nas : Pani Wójt Gm Polska Cerekiew Krystyna Helbin,kierownik ZUK Adrian Kasper oraz prezes Towarzystwa Sportowego Ts Unia Ryszard Szewior.

Nie zabrało przemówień,podziękowań i życzeń z jednej jak i drugiej strony...

Jako pierwszy głos zabrał prezes Unii - który w imieniu wszystkich podziękował pani wójt za wspólne zbudowanie klubu od podstaw,przekazane fundusze i zainteresowanie naszymi drużynami.Po krótkim i treściwym przemówieniu Ryszard Szewior wręczył kwiaty Pani Wójt w ramach podziękowań.

Wójt Gm Krystyna Helbin zabrała głos i powiedziała krótko - cieszę się,że można oglądać drużynę w Polskiej Cerekiew,i piłka nożna ponownie wraca z mocnym akcentem,bo przecież to już nie tylko seniorzy i oldboje,ale również trampkarze i juniorzy.Pragnę wszystkim pogratulować powstania zespołu i życzę Wam wielu sukcesów na arenach piłkarskich - powiedziała Krystyna Helbin.

DERBY!! CZYLI MECZ NA WODZIE!

Po zakończeniu uroczystości,przenieśliśmy się na boisko,gdzie został rozegrany mecz derbowy pomiędzy Unią Polska Cerekiew i Fortuną Witosławice.

Mecz wzbudził spore zainteresowanie wśród kibiców - co jak najbardziej cieszy.

Goście z Witosławic od początku stworzyli przewagę i zaatakowali bramkę strzeżoną przez Rafała Konska,kilka bardzo grożnych strzałów zza linii pola karnego,ale bardzo dobrze w bramce spisywał się nasz golkiper.

Unia ograniczała się do gry z kontry i momentami było bardzo gorąco pod bramką Fortuny,ale niestety żaden z piłkarzy naszej drużyn nie potrafił postawić kropki nad "i" znajdując się w polu karnym.

Goście grali swoje - czyli długie zagranie na napastników na tzw walkę...Nasi obrońcy byli uczuleni na takie sytuację i do pewnego momentu potrafili się dobrze bronić.

Ale po tym jak niefortunnie Rafał Konsek wybił piłkę przed siebie - po strzale z Bartka Srebniaka, napastnik Fortuny dobija piłkę i nie daje szans naszemu bramkarzowi 0-1.

Najdogodniejsze okazję stworzyliśmy sobie przy rzutach wolnych - Piotr Grycan najpierw trafił w słupek,a kilka minut później Mateusz Kłosek z ok 25 m trafia minimalnie nad poprzeczką.

Kiedy Unia nabierała większej pewności siebie - to nad Polską Cerekwią pojawiły się bardzo ciemne chmury i obfite odpady deszczu oraz burze...Wydawało się,że mecz można bez problemu dograć do końca,ale nic bardziej mylnego - po kilku minutach opady wyglądały na oberwanie chmury i woda na boisku pojawiała się w mgnieniu oka..Sędzia przerwał spotkanie,aby po kilku minutach znowu się na nim pojawić,ale deszcz i burze nadal dawały o sobie znać i zdecydowano o zakończeniu meczu w 62 min.

Teraz czekamy na decyzję Wydziału Gier w Opolu w jakim terminie mecz zostanie dokończony.

PS: Nikt nie może mieć pretensji do tego,że mecz został przerwany,gdyż boisko nie nadawało się do gry.

MECZ PRZY WYNIKU 0-1 DLA FORTUNY ZOSTAŁ PRZERWANY W 62 MIN!

O nowym terminie poinformujemy na naszej stronie.