Damian Nyga Drugi trener
Jakub Flisiak Kierownik drużyny

Kamil Giel

05.09.2020

W 5 kolejce klasy A Leśnik Kobiór przegrał na własnym boisku z liderem rozgrywek - JUW-e Jaroszowice 1:4(1:3). Jedynego gola dla gospodarzy strzelił były zawodnik JUW-e - Piotr Szewczyk.

Obie drużyny w pierwszej połowie postawiły na otwartą grę i mecz był szybki. JUW-e zastosowało taktykę "laga do przodu", która jak się później okazało, była strzałem w dziesiątkę. Pierwszą bramkę Leśnik podarował liderowi. W 12 minucie prawy obrońca Leśnika zbyt krótko podał piłkę do bramkarza Leśnika. Przejął ją napastnik gości i o ile chwilowo sytuacja została przystopowana - do gracza dobiegł drugi nasz obrońca, to później zawodnik JUW-e wyłożył piłkę nadbiegającemu Olafowi Augustyniakowi, który z nabliższej odległości trafił do pustej bramki. Druga bramka padła 5 minut później. Wybicie piłki z obrony JUW-e jak najdalej od swojej bramki. Piłkę na 35 metrze przyjął doświadczony Dawid Frąckowiak, który widząc naszego bramkarza na 10 metrze postanowił go przelobować. Gol ten był ozdobą spotkania. Leśnik nie dawał za wygraną i chwilę później było już 1:2. Bardzo dobry pressing, odebranie piłki, centra Karola Jakubczyka i Piotr Szewczyk strzałem z kilku metrów "przeciął rękawice" bramkarzowi JUW-e, który nie popisał się przy tej sytuacji. W 29 minucie goście ukłuli ponownie. Prostopadłe podanie po ziemi i mimo, że obrońca Leśnika miał metr bliżej do piłki, to został prześcignięty przez zawodnika JUW-e, który wystawił piłkę grającemu trenerowi - Frąckowiakowi. Ten strzelił swojego drugiego gola i do przerwy wynik pozostał bez zmian - 1:3.

W drugiej połowie mecz już nie obfitował w taką ilość okazji. Leśnik wyszedł bardzo zmotywowany i mocno presował graczy gości. Po kilkunastu minutach, nasz trener postanowił zmienić ustawienie na bardziej ofensywne. Kobiórzanie mieli kilka sytuacji, lecz brakowało dobrego, ostatniego podania. Jednak ostatnie 10 minut to duża ilość okazji ze strony gości. W 81 minucie po dośrodkowaniu, bramkę strzałem głową zdobył Mateusz Roszak. Kobiórzanie już się nie podnieśli i goście byli blisko zdobycia kolejnego gola, ale dobrze bronił nasz bramkarz. JUW-e po 5 kolejkach, ma komplet, 15 punktów.

5.09.2020.(sobota), 17:00 - Kobiór, Centralna 117

Leśnik Kobiór - JUW-e Jaroszowice 1:4(1:3)

0:1 - Olaf Augustyniak, 12 min

0:2 - Dawid Frąckowiak, 17 min

1:2 - Piotr Szewczyk, 21 min

1:3 - Dawid Frąckowiak, 29 min

1:4 - Mateusz Roszak, 81 min

Sędziowali: Tomasz Kuźniarz (główny) oraz Marek Modrzik i Ryszard Abram (asystenci)

Leśnik: Michał Woźnica - Adam Grolik (70.Krzysztof Jaromin), Mateusz Czechowski, Aleksander Skrobol, Karol Machalica (62.Rafał Sosnowski) - Karol Jakubczyk, Adrian Chrobok, Dawid Jakubczyk (86.Paweł Pasternak), Patryk Maiczek, Bartosz Gogol - Piotr Szewczyk (46.Grzegorz Seweryn)

Rezerwowi: -.

Trener: Mirosław Woźnica.

JUW-e: Szymon Kwiatkowski - Jakub Krzczuk, Bartosz Hornik (86.Mateusz Banaś), Dawid Frąckowiak (42.Adrian Gąsior), Damian Czupryna (83.Jakub Flisiak), Szymon Woźniak, Piotr Haśnik (75.Dawid Puto), Mateusz Roszak, Dawid Karlik (79.Damian Nyga), Olaf Augustyniak, Andrzej Cibor (25.Konrad Jakubczyk)

Rezerwowi: Jakub Bronkowski.

Trener: Dawid Frąckowiak.

Żółte kartki: - Piotr Haśnik (15.faul), Dawid Puto (82.niesp.zach.)

RELACJA Z FP JUW-e:

Wygrywamy w Kobiórze

W meczu na szczycie klasy A lider JUWe ogrywa Leśnika w Kobiórze 4-1 (do przerwy 3-1) po bramkach Frąckowiaka 2 (17 min. i 22 min) Augustyniaka w 12 min. i Roszaka w 81 minucie.

To miał być trudny mecz i na pewno taki był chociaż wynik sugeruje łatwe zwycięstwo JUWe. Drużynie JUWe, która preferuje techniczny futbol nierówne boisko oraz wysoka trawa nie ułatwiały grę w piłkę. Od początku przejęliśmy inicjatywę by szybko otworzyć wynik. Już w 2 minucie po rzucie rożnym głową strzela Krzczuk, lecz bramkarz gospodarzy ręką instynktownie wybija piłkę. W 12 minucie Frąckowiak przejmuje niedokładne podanie obrońcy do bramkarza, wykłada piłkę na 2 metr i Augustyniak dopełnia formalności. Prowadzimy 1-0. W 17 minucie gola zdobywa trener Frąckowiak. Przejmuje piłkę na 35 metrze i strzałem pod poprzeczkę nad wysuniętym bramkarzem zdobywa gola będącego ozdobą meczu. W 19 minucie gospodarze stwarzają pierwsze poważne zagrożenie. Po rzucie rożnym niepilnowany zawodnik Leśnika strzela z 8 metrów nad bramka Kwiatkowskiego. W 21 minucie jednak tracimy gola po błędzie Karlika, który zaatakowany przez 3 zawodników Leśnika traci piłkę na 20 metrze. Dwa szybkie podania i pomimo asysty obrońców gola z 6 metrów zdobywają gospodarze.W 29 minucie podwyższamy prowadzenie na 3-1. Hornik po przejęciu piłki mija obrońcę, wykłada piłkę na 12 metr do Frąckowiaka i ten bez problemów umieszcza piłkę w siatce. Ostatnie 5 minut pierwszej połowy to 2 nie wykorzystane sytuacje Jakubczyka. Dwukrotnie po prostopadłych piłkach zawodnik ten znajduje się w pozycji sam na sam z bramkarzem, jednak złe decyzje spowodowały ze nie wygrywamy wyżej. Do przerwy 3-1. Po przerwie gospodarze graja mocno pressingiem starając się szybko odbierać nam piłkę. My jednak wyprowadzamy szybkie ataki. W 50 minucie po akcji lewą stroną Jakubczyka Gąsior strzela głową minimalnie obok bramki. Gospodarze jeszcze mocniej atakują a my stwarzamy kolejna akcję dopiero w 67 minucie. Po rzucie wolnym piłkę wrzuca Jakubczyk, Karlik strzela głową jednak bramkarz ponownie ręką wybija piłkę z linii bramkowej. W 69 minucie akcję przeprowadził lewą strona Czupryna, podaje do gąsiora który oddaje strzał z narożnika pola karnego minimalnie strzelając obok słupka. W 81 minucie zamykamy praktycznie mecz strzelając 4 gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Augustyniaka Roszak strzela głową gola. Po 4 bramce stwarzamy kolejne sytuacje bramkowe. Najpierw Puto po szybkiej kontrze strzela z 20 metrów na poprzeczką, następnie Jakubczyk strzela minimalnie obok słupka. W kolejne akcji Roszak przesunięty do pomocy mija 4 zawodników jednak strzela w nogi leżącego już bramkarza. W 87 minucie Hornik powtarza akcję Roszaka jednak zatrzymuje się na ostatnim obrońcy. Wygrywamy 5 mecz z rzędu i pozostajemy liderem rozgrywek.

Zawodnikiem meczu uznano Dawida Frąckowiaka zdobywcę dwóch bramek i asysty bramkowej, W punktacji klubowej trener zdobywa 6 punktów.

Przebieg meczu w minutach:

12' - gola dla JUWe zdobywa Augustyniak

13' - żółtą kartka ukarany Haśnik za faul

17' -- gola dla JUWe zdobywa Frąckowiak

21' - gola dla Kobióra zdobywa Szewczyk

25' - zmiana w JUWe, za kontuzjowanego Cibora wchodzi Jakubczyk

27' - gola dla JUWe zdobywa Frąckowiak

42' - zmiana w JUWe, za Frąckowiaka wchodzi Gąsior

45' - koniec pierwszej połowy

75' - zmiana w JUWe, za Haśnika wchodzi Puto

78' - zmiana w JUWe, za Karlika wchodzi Nyga

81' - gola dla JUWe zdobywa Roszak

82' - żółtą kartka ukarany Puto za niesportowe zachowanie

83' -zmiana w JUWe, za Czuprynę wchodzi Flisiak

86' - zmiana w JUWe, za Hornika wchodzi Banaś

91 ' koniec meczu. Wygrywamy 4-1.