OKS JUWe Tychy Jaroszowice Gospodarze
LKS Gardawice Goście

OKS JUWe Tychy Jaroszowice
OKS JUWe (Tychy, Sportowa 6)

Damian Nyga niesportowe zachowanie
Dawid Frąckowiak niesportowe zachowanie

Michał Jagielka
Dawid Szier
Adam Bryłka
Kamil Jarosz

Dawid Frąckowiak Trener
Damian Nyga Drugi trener
Jakub Flisiak Kierownik drużyny
Tomasz Szołtysek Trener

16.04.2021

w pierwotnym terminie (5 kwietnia, 17:00) odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego

RELACJA Z FP JUW-e:

Horror z "happy-endem"

W niedzielne popołudnie przy wiosennej pogodzie drużyny JUW-e i LKS Gardawice stworzyły niesamowite widowisko pełne emocji, dramaturgii na szczęście z pozytywnym dla nas "happy endem" po którym zdobyliśmy 3 punkty zwyciężając 2-1. Bramki dla JUWe zdobyli Krzczuk w 3 minucie i Hornik w 78 minucie. Gola drużyna z Gardawic zdobyła w 26 minucie.

Mecz zaczęliśmy bardzo dobrze i w 3 minucie Krzczuk po rzucie rożnym egzekwowanym przez Augustyniaka, głową strzałem w długi róg bramki daje nam prowadzenie. W 3 minucie po kolejnym rzucie rożnym piłka mija minimalnie słupek bramki gości. W 5 minucie za dyskusje z sędzią mamy rzut wolny pośredni na wysokości 20 metra. Po krótkim rozegraniu piłki strzał Augustyniaka zostaje zablokowany przez ofiarnie grających gości. I od tego momentu na boisku zaczęła się walka o każdy metr boiska. Żadna ze stron nie była w stanie wykonać akcji zakończonej strzałem z dobrej bramkowej pozycji. Goście stosujący taktykę zagrywania szybkiej długiej piłki do napastników czekali na swoje okazje. Taka przydarzyła się w 26 minucie i po kilku podaniach napastnik gości uderza na bramkę z 20 metra i piłka obok wyciągniętego Kwiatkowskiego wpada do bramki i mamy remis 1-1. Do przerwy żadna ze stron już nie stworzyła sytuacji bramkowej. Po przerwie walka trwa na całego jednak sytuacji bramkowych jest jak na lekarstwo. Dopiero w 56 minucie Puto staje przed szansą lecz jego strzał z 14 metra przelatuje nad poprzeczką. W odpowiedzi strzał gości z 20 metra pewnie wyłapuje Kwiatkowski. W 75 minucie po szybkiej kontrze do sytuacji sam na sam rusza Augustyniak, jednak rozpaczliwą interwencją obrońca gości blikuje w ostatnim momencie strzał. W końcu w 78 minucie obejmujemy prowadzenie. Hornik przejmuje piłkę w środku pola wymienia 2 podania z Frąckowiakiem i wbiegając z piłką pole karne oddaje płaski strzał w długi róg obok bramkarza. W 88 minucie powinniśmy zamknąć mecz a dokładnie grający trener Frąckowiak. Dostaje on idealne podanie od Augustyniaka w pole karne, obraca się z piłką i na wysokości 5 metra staje oko w oko z bramkarzem jednak minimalnie strzela nad poprzeczką. Porzekadło piłkarskie mówi że niewykorzystane sytuacje się lubią mścić i tak też było w tym przypadku. W doliczonym czasie gry w 92 minucie sędzia odgwizduje rzut karny dla Gardawic. Pomimo protestów naszych zawodników i konsultacji sędziowskich decyzja zostaje podtrzymana i goście wykonują ten stały fragment gry. Strzał pomocnika gości jednak ląduje na słupku i piłka wychodzi w pole. Piłkę przejmuje Augustyniak zagrywa z linii bocznej do Jakubczyka, który jednak z 7 metra strzela nad bramka. Na szczęście sędzia w końcu odgwizduje zakończenie meczu i po ciężkim, pełnym walki meczu możemy odetchnąć z ulgą i dopisać sobie 3 punkty za wygraną.

Zawodnikiem meczu uznano Hornika, zdobywcę zwycięskiego gola.

Minutowy przebieg meczu:

3" - gol dla JUWe po strzale Krzczuka (asysta Augustyniak)

26" - gol dla Gardawic (Sidor)

27" - żółtą kartką ukarany Krzczuk

65" -żółtą kartką ukarany Nyga

73" - żółtą kartką ukarany Jakubczyk

78" - gol dla JUWe po strzale Hornika (asysta Frąckowiak)

92" - żółtą kartką ukarany Frackowiak

92" - rzut karny niewykorzystany przez Gardawice

94" - koniec meczu.

RELACJA ZE STRONY LKS-u GARDAWICE:

W meczu pierwszej drużyny LKSu, która zagrała swój mecz w tychach z tamtejszym JUWe Jaroszowice zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Prowadzenie objeli na początku meczu piłkarze JUWe, następnie gola zdobyli piłkarze z Gardawic, jednak to nie wystarczyło bo ostatnie słowo należało do tyszan, którzy wyszli na prowadzenie 2:1. Wynik do końca spotkania już się nie zmienił, choć warto zauważyć że w końcówce spotkania jeden z piłkarzy drużyny przyjezdnej nie wykorzystał rzutu karnego. Mimo porażki można zauważyć wyraźną poprawę w grze pierwszej drużyny. Jak powiedział trener Szołtysek: "Był to jeden z naszych najlepszych meczów. Zaangażowanie i wola walki niestety nie wystarczyła. Zdecydowanie w ostatnich spotkaniach brakuje nam szczęścia." Nam jako kibicom nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za LKS w następnych spotkaniach.