LKS Studzionka Gospodarze
LKS Brzeźce Goście

LKS Studzionka
LKS STUDZIONKA (Studzionka, Karola Miarki 6)

Karol Sodzawiczny Trener
Odrobiński Damian Trener

26.06.2021

RELACJA Z FP LKS-u STUDZIONKA:

Przegrywamy z Brzezcami, walka o awans nadal trwa!

LKS Studzionka 0:2 LKS Brzeźce

70’ 0:1

85’ 0:2

Skład LKS

Dunat Sz - Gaciek (73’ Foks), Konieczny (C), Domin, Skipioł M (87’ Bańczyk) - Sodzawiczny (65’ Czerwiński M), Bączkiewicz (46’ Dragon), Czerwiński T (81’ Kowalczyk), Dunat R - Szweda, Rakowski

RELACJA Z FP LKS-u BRZEŹCE:

LKS Studzionka 0-2 LKS Brzeźce

70' Marek Wasyl

87' Konrad Tomala (Tadeusz Gwiazda)

Niedzielne popołudnie doszło do meczu w którym sprawa awansu mogła się wyjaśnić. Do lidera tabeli przyjeżdża nasz LKS który wyszedł z dołka, wygrał dwa ostatnie mecze i jechał z dużą pewnością siebie i przekonaniem, że tego dnia nikt do ligi okręgowej nie awansuje. Ten mecz można porównać do meczu który dzień wcześniej rozgrywał się w Sewilli, Hiszpania - Polska. Studzionka grała swój football. Grała atakiem pozycyjnym, a Brzeźce czekały na wyprowadzenie ciosów. Studzionka atakowała, ale na nic się to zdało ponieważ tego dnia na boisku było 11 zawodników którzy robili wszystko, aby nie doprowadzić do strzałów na bramkę. Mimo naszej bardzo solidnej obrony gospodarze doszli do kilku sytuacji strzeleckich lecz tego dnia w bramce stał Krzysztof Poręba który po raz kolejny okazuje się ostoją drużyny. Pierwsza połowa to próby znalezienia sposobu na nasz zespół i piekielnie groźne kontry naszej drużyny. Druga połowa to nadal konstruowanie akcji przez gospodarzy i ciągłe rozbijanie się o naszą obronę już w okolicy dwudziestego piątego metra. W powietrzu ,,śmierdziało" bramką dla jednych bądź drugich. Albo Studzionka znajdzie sposób na naszą obronę, zachowa zimną krew w polu karnym i zdobędzie gola lub Brzeźce wyprowadza zabójczą kontrę. Potwierdziła się druga opcja i po pięknym strzale zza pola karnego piłkę w bramce umieszcza Marek Wasyl! 1-0 dla Brzeźc i zaczyna robić się nerwowo. Studzionka zaczyna się gonić, wysyłać więcej zawodników do przodu i tracić coraz więcej sił. Nasza drużyna wyprowadza kontry lecz nie kończą się powodzeniem. Widać już ostatki sił u obu drużyn. Ostateczny cios w meczu zadał Konrad Tomala mocnym strzałem po ziemi w kierunku dalszego słupka. Szampany muszą jeszcze się mrozić, a feta musi się przesunąć w czasie ponieważ mecz o awans zagrają w niedzielę na terenie swojego rywala do awansu czyli JUWe Jaroszowice. Tego dnia może wszystko się wyjaśnić. Studzionce życzymy powodzenia w meczu o awans i do zobaczenia w przyszłym sezonie .

Skład: Krzysztof Poręba, Mikołaj Guzik (35), Aleksander Stawowy, Daniel Wojdyła, Jakub Tomala, Wojciech Dolina, Paweł Gołeczka (c), Ryszard Mańka (65), Marek Wasyl, Konrad Tomala, Tomasz Kozik (90).

Rezerwowi: Tadeusz Gwiazda (65), Daniel Czwiorok (35), Piotr Czernecki (90), Eryk Wyleżuch, Tomasz Stebel.